Analog Devices AD5251BRUZ10
Dual 10K Digital Potentiometer 2-WIRE Serial Control Interface 64 Positions PDSO14
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
HQonline
Datasheet28 페이지13년 전
Analog Devices
iiiC
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
76,203
Authorized Distributors
1
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
14
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Number of Taps
64
Tolerance
30 %
30 %
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Non-Volatile
Interface
I2C
2-Wire, I2C, Serial
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
관련 부품
Analog DevicesAD5252BRUZ10-RL7
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear 14-Pin TSSOP T/R
Analog DevicesAD5252BRU10
DUAL 10K DIGITAL POTENTIOMETER 2-WIRE SERIAL CONTROL INTERFACE 256 POSITIONS PDSO14
Analog DevicesAD5207BRUZ10
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Volatile Linear 14-Pin TSSOP Tube
Analog DevicesMAX5477EUD+
Industry's Smallest, Dual, 256-Tap Digital Potentiometers Fit in 3mm x 3mm TQFN
Analog DevicesDS1845E-010+
DS1845 Series 100 Tabs 2-Wire 10kOhm Non-Volatile SMT Digital POT - TSSOP-14
Analog DevicesDS1805E-010+
Digital Potentiometer 256POS 10KOhm Single 14-Pin TSSOP
설명
NONVOLATILE MEMORY; DEVICE SUPPORTS DUAL SUPPLY OPERATION AD5251 Tin Selectable Address digital potentiometer 4MHz 2.75V 10kOhm 1mm