Analog Devices AD5232BRUZ100-RL7
Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Non-Volatile Linear/Log 16-Pin TSSOP T/R
Analog Devices
Official datasheet0 페이지0년 전
Augswan
iiiC
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Authorized Distributors
4
Number of Pins
16
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Number of Taps
256
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
600 ppm/°C
600 ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Non-Volatile
Interface
SPI
SPI
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V