Analog Devices AD5220BRM10-REEL7
RoHS Compliant CMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer 30% -40C 15muA 3mm
데이터시트 및 문서
Augswan
Datasheet11 페이지27년 전
DigiKey
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
0
Case/Package
MSOP
MSOP
Number of Pins
8
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Number of Taps
128
Tolerance
30 %
30 %
30 %
Temperature Coefficient
800 ppm/°C
800 ppm/°C
800 ppm/°C
Memory Type
Volatile
Volatile
Interface
Serial
Serial
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
관련 부품
Analog DevicesAD5161BRMZ10
256-Position SPI/I2C Selectable Digital Potentiometer | IC DGTL POT 10KOHM 256TAP 10MSOP
Analog DevicesAD5161BRMZ10-RL7
AD5161 Tin Cascade Pin Selectable Address I2C SPI digital potentiometer 1.2MHz 5.5V 10kOhm 3muA
Analog DevicesAD5161BRM10
Digital Potentiometer 256POS 10kOhm Single Automotive 10-Pin MSOP Tube
설명
10K DIGITAL POTENTIOMETER INCREMENT/DECREMENT CONTROL INTERFACE 128 POSITIONS PDSO8
Digital Potentiometer 10kOhm 128POS Volatile 8-Pin MSOP T/R