Analog Devices AD5173BRMZ50-RL7
Digital Potentiometer 256POS 50kOhm Dual 10-Pin MSOP T/R
데이터시트 및 문서
HQonline
Datasheet28 페이지12년 전
Analog Devices
iiiC
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Resistance
50 kΩ
50 kΩ
50 kΩ
Tolerance
20 %
55 %
55 %
Temperature Coefficient
35 ppm/°C
35 ppm/°C
35 ppm/°C
I2C
2-Wire, I2C
2-Wire, I2C
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
관련 부품
Analog DevicesAD5243BRMZ50
Dual, 256-Position, I2C-Compatible Digital Potentiometers | IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 10MSOP
Analog DevicesAD5172BRMZ50-RL7
Analog DevicesAD5162BRMZ50-RL7
Dual, 256-Position, SPI Digital Potentiometer | IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 10MSOP
Digital Potentiometer (POT), Dual 256-Tap, with I2C Compatible Interface 50 kΩ
Digital Potentiometer (POT), Dual 256-Tap, I2C Compatible
Digital Potentiometer (POT), 256-Tap, with I2C Interface and Integrated EEPROM
설명