Analog Devices 5962-8776202VX
1-Channel Single ADC SAR 8-bit Parallel 18-Pin CDIP Tube
Production
데이터시트 및 문서
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+560%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
52,205
Authorized Distributors
1
Case/Package
CDIP
CDIP
Number of Pins
18
Number of Bits
8
Sampling Rate
50 ksps
50 ksps
Polarity
Unipolar
Unipolar
Interface
Parallel
Parallel
Integral Nonlinearity (INL)
0.5 LSB
0.5 LSB
Differential Nonlinearity
Number of A/D Converters
1
Min Supply Voltage
4.75 V
4.75 V
4.75 V
Max Supply Voltage
5.25 V
5.25 V
5.25 V
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN (Last Updated: 5 days ago)
관련 부품
Analog DevicesAD7575BQ
Analog DevicesAD7575AQ
Analog DevicesAD7574TQ
1-Channel Single ADC SAR 8-bit Parallel 18-Pin SBCDIP Tube
Texas InstrumentsADC0805LCN/NOPB
20-DIP (0.300 7.62mm) TIN Tube BINARY analog digital converter 26.075mm 10k 5.05V -40C~85C
Texas InstrumentsADS1243SJD
Octal Channel Single ADC Delta-Sigma 15sps 24-bit Serial 20-Pin SBCDIP Tube
설명
IC ADC 8BIT 18CDIP / Bit Analog to Digital Converter Input
Unipolar DUAL Qualified CMOS analog digital converter 0.3906% 125C 2.46V 12Weeks