Ampleon BLF6G38-10G,118
RF Power Transistor, 3.4 to 3.6 GHz, 10 W, 14 dB, 28 V, LDMOS, SOT-975C
Obsolete
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet16 페이지17년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.43%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
4,224
Authorized Distributors
3
Continuous Drain Current (ID)
3.1 A
3.1 A
Drain to Source Voltage (Vdss)
Frequency
Gate to Source Voltage (Vgs)
Case/Package
Mount
Max Operating Temperature
Min Operating Temperature
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-03-31
LTD Date2020-03-31
설명
Transistor RF FET N-CH 65V 3.1A 3400MHz to 3600MHz 3-Pin SOT-975C T/R
Trans RF MOSFET N-CH 65V 3.1A 3-Pin CDFM T/R