Amphenol Communications Solutions SFW30R-1STE9LF
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 30 Contacts, Receptacle, FCI SFW-R, Surface Mount
Obsolete
데이터시트 및 문서
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet9 페이지16년 전
Farnell
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-11-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 10 months ago)
LTB Date2023-09-15
LTD Date2023-09-15
관련 부품
Amphenol Communications SolutionsSFW30S-2STE1LF
1.00mm Flex Connector, SFW Straight series, 30 Position, Top Entry Surface Mount, ZIF
Amphenol Communications SolutionsSFW30S-2STME1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 30 POS 1mm Solder ST SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW30R-2STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 30 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
FFC/FPC Connector Socket 30 Position 0.5 mm Solder Straight Surface Mount Emboss T/R
FFC/FPC Connector, 30 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, Surface Mount Terminal
설명
FFC/FPC Connector, 30 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Brown Insulator
Drawer Type -55閳╁剤+105閳 30P Bottom Contact Horizontal attachment 1mm SMD,P=1mm,Surface Mount閿涘痠ght Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS
FPC/FFC, 1.0MM, R/A, BOTTOM, 30WAY; Series:SFW-R; Gender:Receptacle; Pitch Spacing:1mm; No. of Contacts:30; No. of Rows:1; Contact Plating:Tin; FFC/FPC Thickness:0.3mm; Contact Termination:Surface Mount Right Angle; Contact Material:Phosphor Bronze; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Connector Type:FFC / FPC