Abracon ASPI-0630LR-2R2M-T15
Inductor, Fixed, Molding Type Power, 2.2UH, 8A, 18.5 Mohm, SMD, 7.1X6.60X2.8MM
Production
데이터시트 및 문서
JRH Electronics
Datasheet9 페이지3년 전
Datasheet7 페이지18년 전
Newark
Abracon SCT
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-9.05%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
2.2 µH
2.2 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
8 A
8 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
18.5 mΩ
20 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-01-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 8.2A 0.0191Ohm DCR T/R
Ind Power Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 9A T/R
Ind Power Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 7.1A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 7.1A 0.017Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 15Q-Factor Carbonyl Powder 10A 0.012Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Iron 8A 0.02Ohm DCR T/R
설명
Inductor Power Molded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 8A 0.0185Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Alloy Powder-Core, SMD, 2826
FIXED IND 2.2UH 8A 18.5 MOHM SMD ROHS COMPLIANT: YES
2.2 µH Shielded Molded Inductor 8 A 18.5mOhm Max Nonstandard
ASPI-0630LR Series 2.2 µH 8 A 16 mOhm Surface Mount Power Inductor
Power Inductor 2.2uH 8A 18.5mΩ, ASPI-0630LR , RoHS
Abracon SCT
ASPI-0630LR Nonstandard 0.283Lx0.262W 7.20mmx6.65mm 2.2muH
100KHz 10A 8A 2.2¦ÌH 18.5m¦¸ ¡À20% SMD , 7.2mm*6.65mm*3mm
POWER IND, 2.2UH, SHIELDED, 8A;
Power Inductors - SMD 2.2 UH 20%