Abracon AIML-1206-R12K-T
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 120nH 10% 25MHz 30Q-Factor Ferrite 250mA 1206 T/R
IHS
Datasheet3 페이지21년 전
Electro Sonic
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
6
Inductance
120 nH
120 nH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
250 mA
250 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
250 mΩ
300 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
25 MHz
25 MHz
Introduction Date2004-10-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.12uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.12uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 2012/0805
TAIYO YUDENLK2125R12K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.12uH 10% 25MHz 20Q-Factor Ferrite 0.27A 0.2Ohm DCR 0805 T/R
Inductor, ferrite,120Nh,10+% Tol,10-% Tol,0603-Case |Bourns, Inc. CS160808-R12K
설명
General Purpose Inductor, 0.12uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1206
Ind 0.12 Uh 0.250 A 300.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AIML-1206-R12K-T
RF Inductors - SMD FIXED IND 120NH 250MA 250 MOHM
Power Inductor 0.12uH 0.25A 300mΩ, AIML-1206 , RoHS