Abracon ABMM2-7.3728MHZ-E2-T
Crystal 7.3728MHz ±20ppm (Tol) ±20ppm (Stability) 18pF FUND 150Ohm 4-Pin SMD T/R
IHS
Datasheet5 페이지3년 전
JRH Electronics
3개월간의 트렌드:
-8.08%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.50
Introduction Date2013-01-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD / 8 MHz ±20ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Crystal 8MHz ±20ppm (Tol) ±20ppm (Stability) 18pF FUND 72Ohm 4-Pin SMD T/R
Crystal 7.3728MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 100Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Crystal, Microprocessor, 7.3728 MHz, SMD, 7mm x 5mm x 1.3mm, 50 ppm, 18 pF, 20 ppm, ABMM
ECS InternationalECS-80-18-30-JGN-TR
Crystal 8MHz ±20ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 100Ohm 2-Pin Mini-SMD T/R
ECS InternationalECS-80-18-30B-JEM-TR
Crystal 8MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 100Ohm 4-Pin Mini-SMD T/R
설명
Crystal, Standard, 7.3728 MHz, SMD, 6mm x 3.6mm x 1.2mm, 20 ppm, 18 pF, 20 ppm, ABMM2
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 7.3728MHz Nom
CRYSTAL, 7.3728MHZ, 18PF, 6 X 3.6MM; Frequency Nom: 7.3728MHz; Crystal Case: SMD, 6mm x 3.6mm; Frequency Stability + / -: 20ppm; Load Capacitance: 18pF; Frequency Tolerance + / -: 20ppm; Product Range: ABMM2 Series; Operating