Abracon ABL-16.000MHZ-B2
Crystal 16MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US Thru-Hole Bulk
IHS
Datasheet3 페이지18년 전
Upverter
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+51.66%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
53,226
Authorized Distributors
6
Frequency
16 MHz
16 MHz
Frequency Tolerance
0.002 %
0.002 %
Frequency Stability
50 ppm
50 ppm
Load Capacitance
18 pF
18 pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ω
Mount
Through Hole
공급망
Country of OriginMainland China
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.50
Introduction Date2013-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Crystal 16MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Crystal 16.384MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US Thru-Hole Bulk
Crystal 16.128MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US Thru-Hole Bulk
CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF TH
설명
Crystal, Microprocessor, 16 MHz, Through Hole, 11.5mm x 5mm x 3.5mm, 50 ppm, 18 pF, 20 ppm, ABL
Crystal, Hc49/us, 16.000Mhz, 18Pf, 20Ppm Rohs Compliant: Yes
CRYSTAL, MICROPROCESSOR, 11.5 X 5.0 X 3.5 MM, 16.000 MHZ, -20 TO 70C, +/-20 PPM
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF TH / 16 MHz ±20ppm Crystal 18pF 40 Ohms HC-49/US
CRYSTAL; Frequency Nom: 16MHz; Crystal Case: Through Hole, 11.5mm x 5mm; Frequency Stability + / -: 50ppm; Load Capacitance: 18pF; Frequency Tolerance + / -: 20ppm; Product Range: -; Operating Temperature Min: -20°C; Operating