Yageo Group RT0603DRE072K2L
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±50ppm/℃ 2.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Datasheet10ページ3年前
Datasheet10ページ3年前
Datasheet9ページ3年前
Datasheet9ページ6年前
Upverter
ODG (Origin Data Global)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-52.46%
シンボルフットプリント
SnapEDA
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
54,334
Authorized Distributors
6
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERA-3AED222V
Res Thin Film 0603 2.2K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3RBD2001V
Res Thick Film 0603 2K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603DR-072K2L
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±0.5% 2.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603DR-072K4L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 2400ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
説明
Res Thin Film 0603 2.2K Ohm 0.5% 1/10W ±50ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Avnet Japan
RT FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 2.2kOhm 0.1W 1/10W
RT Series 0603 0.1 W 2.2 kOhm ±0.5% ±50 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor