Yageo Group RT0402DRD0747KL
62.5mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 47kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Datasheet10ページ3年前
Datasheet9ページ6年前
Datasheet9ページ6年前
Datasheet9ページ8年前
Datasheet10ページ11年前
Datasheet10ページ14年前
Datasheet0ページ0年前
Upverter
ODG (Origin Data Global)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.12%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
47 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
0.5 %
0.5 %
0.5 %
Power Rating
62.5 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERA-2AED473X
Res Thin Film 0402 47K Ohm 0.5% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-2AED513X
Res Thin Film 0402 51K Ohm 0.5% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-2AED433X
Res Thin Film 0402 43K Ohm 0.5% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0402DRE0749K9L
62.5mW Thin Film Resistor 50V ±0.5% ±50ppm/℃ 49.9kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0402DRE0746K4L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0402 46.4kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0402DRE0744K2L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0402 44.2kOhm 0.5% Paper T/R
説明
Res Thin Film 0402 47K Ohm 0.5% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 47000ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RT FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.5% ±25ppm/C 47kOhm 0.063W 1/16W
Res, 47K, 0.5%, 0.063W, 0402, Thin Film Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0402DRD0747KL
RT Series 0402 0.063 W 47 kOhm ±0.5% ±25 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor