Yageo Group RC2010JK-072R2L
Res Thick Film 2010 2.2 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet11ページ2年前
Future Electronics
Burklin Elektronik
在庫履歴
3か月間の傾向:
-5.65%
Resistance
2.2 Ω
2.2 Ω
2.2 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
関連部品
Res Thick Film 2010 2 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-072R2L
750mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 2.2Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-12ZYJ2R0U
Res Thick Film 2010 2 Ohm 5% 0.75W(3/4W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010FK-072RL
Res Thick Film 2010 2 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010FK-072R21L
RC Series 2010 0.75 W 2.21 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
説明
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 2.2Ohm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 2.2ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Thick Film Resistors - SMD 2.2 Ohms 750 mW 2010 5%