Yageo Group RC2010JK-071ML
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 1MΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
データシート & ドキュメント
Newark
3か月間の傾向:
+3.81%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Stock
24,677
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
Tolerance
5 %
Power Rating
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
PanasonicERJ-12ZYJ105U
Res Thick Film 2010 1M Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010FK-071ML
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 1MΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2010FK-07910KL
2010 910k ohms 1% thick film surface mount chip resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 953000ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
説明
Res, 1M, 5%, 0.75W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2010JK-071ML
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 1MOhm 0.75W 3/4W
RC Series 2010 0.75 W 1 MOhm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 1000000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010