Yageo Group RC2010FK-0782KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 82kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet11ページ2年前
Upverter
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
Stock
2,744
Resistance
82 kΩ
82 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-12SF7502U
Res Thick Film 2010 75K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 75000ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12SF8662U
Res Thick Film 2010 86.6K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 82.5K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 80600ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupAC2010FK-0786K6L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 86600ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
説明
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 82kOhm 1% Emboss T/R
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 82kOhm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 82000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Thick Film Resistors - SMD 82K OHM 1%