Yageo Group RC1206FR-0782K5L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 82.5kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
データシート & ドキュメント
IHS
Future Electronics
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-13.90%
Resistance
82.5 kΩ
82.5 kΩ
82.5 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Res Thick Film 1206 82.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF8252V
Res Thick Film 1206 82.5K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 1206 75K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC1206FR-0775KL
PanasonicERJ8ENF7502V
Res Thick Film 1206 75K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
RC Series 1206 0.25 W 82.5 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 82500ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RC 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.25W 1/4W 82.5kOhm ±100ppm/C
Resistor;Resistance:82K5ohm;Resistance Tolerance:± 1%;Resistor Element Material:
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/4W 1206
RES, 82K5, 0.25W, 200V, THICK FILM, 1206; Resistance: 82.5kohm; Resistance Tolerance: ± 1%; Power Rating: 250mW; Resistor Case / Package: 1206 ^3216 Metric]; Resistor Technology: Thick Film; Resistor Type: General Purpose; Qua