Yageo Group RC0201JR-0733RL
Res Thick Film 0201 33 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet11ページ2年前
Newark
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+116%
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
33 Ω
33 Ω
33 Ω
Case/Package
0201
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
関連部品
PanasonicERJ-1GNJ360C
Res Thick Film 0201 36 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0201FR-0733RL
Res Thick Film 0201 33 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0201FR-0733R2L
Res Thick Film 0201 33.2 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0201FR-0730RL
Res Thick Film 0201 30 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
説明
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% ±200ppm/℃ 33Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RC Series 0201 0.05 W 33 Ohm ±5% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RES 33 OHM 5% 1/20W 0201 / 33 Ohms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 33ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR RC 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 33Ohm ±200ppm/C
RES, THICK FILM, 33R, 5%, 0.05W, 0201
RESISTOR, THICK FILM, 33OHM, 50mW, 5%; Resistance:33ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50mW; Voltage Rating:25V; Series:RC0201; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film
RESISTOR, 0201 0.05W 5% 33R; Resistance:33ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:0.05W; Voltage Rating:25V; Series:RC41; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Type:Thick Film; Resistor Case Style:0201; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC; Case Style:0201; External Length / Height:0.6mm; Temperature Coeff. +:200ppm/°C; Temperature Coeff. -:200ppm/°C; External Depth:0.23mm; External Width:0.3mm; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Overload Voltage:50V