Yageo Group RC0201FR-0791RL
Res Thick Film 0201 91 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet11ページ2年前
Upverter
element14 APAC
3か月間の傾向:
+25.89%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
SnapEDA
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
91 Ω
91 Ω
91 Ω
Case/Package
0201
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-1GNF91R0C
Res Thick Film 0201 91 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1GEF91R0C
Res Thick Film 0201 91 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GEF97R6C
Res Thick Film 0201 97.6 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res Thick Film 0201 100 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0201 90.9 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0201 82.5 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 91Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RC Series 0201 0.05 W 91 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res, 91R, 0.05W, 25V, Thick Film, 0201 Rohs Compliant: Yes |Yageo RC0201FR-0791RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 91ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR RC 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 91Ohm ±200ppm/C