Yageo Group AC1206FR-07348RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 348Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
データシート & ドキュメント
Upverter
Farnell
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.02%
Resistance
348 Ω
348 Ω
348 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Yageo GroupRC1206FR-07348RL
PanasonicERJ-8ENF3480V
Res Thick Film 1206 348 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 348ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 348 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-07330RL
Res Thick Film 1206 330 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
説明
Res Thick Film 1206 348 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 1206 348Ohm 1% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 348Ohm 0.25W 1/4W
Thick Film Resistors - SMD 348Ohms 1/4W 1206 1% AEC-Q200
Res, 348R, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:348Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206FR-07348RL