AMD XC95144XL-10TQG100C
CPLD XC9500 Family 3.2K Gates 144 Macro Cells 100MHz 0.35um, CMOS Technology 3.3V 100-Pin TQFP
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet18ページ30年前
HQonline
Augswan
TME
iiiC
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
LFQFP
LFQFP
Number of Pins
100
Propagation Delay
10 ns
10 ns
Number of Macrocells
144
Number of Logic Blocks (LABs)
8
Number of I/Os
81
Memory Type
FLASH
FLASH
Max Frequency
138.88 MHz
81.3 MHz
Min Supply Voltage
3 V
3 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V