WIMA FKP2D011001D00JSSD
Cap Film 0.001uF 100V PP 5% (7.2 X 4.5 X 6mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 100C Bulk
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ3年前
Newark
Future Electronics
TME
Burklin Elektronik
在庫履歴
3か月間の傾向:
-9.15%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00
Introduction Date2010-03-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Cap Film 0.001uF 1000V PP 5%( 7.2 X 6.5 X 8mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 100C Bulk
PanasonicECW-HA3C102JB
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.001uF 2000V PP 5% (18 X 5 X 10.5mm) Radial Wound 15mm 125C Automotive Bulk
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Yageo GroupPHE450KK4100JR05
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Yageo GroupPHE450PA4100JR05
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
説明
Film Capacitor, Polypropylene, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, -200ppm/Cel TC, 0.001uF, Through Hole Mount
FKP2 Series 100 V 1000 pF ±5 % Radial Polypropylene Film Foil Capacitor
FKP film capacitor, 1 nF, ±5 %, 100 V (DC), PP, 5 mm, FKP2D011001D00JSSD
FILM CAPACITOR Radial film capacitor -200ppm/C 5% 1nF 63V
CAP, 1000PF, 100V, 5%, PP; Capacitance: 1000pF; Voltage Rating: 100V; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: FKP2 Series; Capacitor Cas; Available until stocks are exhausted
Film Capacitor, 1000Pf, 100V 5%; Rango De Producto:Serie Fkp2; Capacidad:1000Pf; Tolerancia, Capacitancia:± 5%; Tipo De Dieléctrico Del Condensador:Pp (Polipropileno); Tensión Nominal:100V; Tipo De Condensador:-; Voltaje Ca:63V |Wima FKP2D011001D00JSSD