Welwyn WP2S-100RJA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 100ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ5年前
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+5.11%
代替部品
Price @ 1000
Stock
36,319
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
Mount
Case/Package
Conformal
Cement
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-07-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR200J100R
100 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
TE Connectivity1625890-4
Resistor, Metal Oxide, Res 100 Ohms, Pwr-Rtg 2 W, Tol 5%, Axial | TE Connectivity ROX2SJ100R
PanasonicERG2SJ101V
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Through Hole Wirewound Resistor, Wp-S Series, 100 Ohm, 2 W, - 5%, 50 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Wirewound Resistors - Through Hole 2W 100 Ohms 5%
RES, 100R, 5%, 2W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance:100ohm; Product Range:WP-S Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case