Welwyn WH25T-10RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 10ohm, 500V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
代替部品
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Resistance
10 Ω
10 Ω
Mount
Chassis Mount
Chassis Mount
Case/Package
Aluminum
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
25 W
25 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Voltage Rating (DC)
500 V
560 V
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2011-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Fixed Resistor, Wire Wound, 10ohm, 550V, 5% +/-Tol, Chassis Mount
TE Connectivity1623714-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 10ohm, 5% +/-Tol, -80, 40ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Wirewound 10 Ohm 5% 50W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Bag
Res Thick Film 10 Ohm 5% 2.25/30W ±100ppm/C Epoxy TO-220 RDL Automotive Tube
TE ConnectivityER7410RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 22W, 10ohm, 14.8324V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
RESISTOR, AL CLAD, SPADE, 10R, 25W
RESISTOR, AL CLAD, SPADE, 10R, 25W; Resistance: 10ohm; Product Range: WH Series; Power Rating: 25W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Terminals: Solder Lug; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Wirewound; Tempera