WeEn Semiconductors BT152-600R,127
THYRISTOR 20A 650V TO220AB / SCR 650V 20A(RMS) 220A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
IHS
Datasheet9ページ14年前
TME
LKR
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-53.15%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
66,859
Authorized Distributors
6
RMS Current (Irms)
25 A
25 A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
650 V
600 V
600 V
Hold Current
50 mA
50 mA
Leakage Current
1 mA
1 mA
Max Operating Temperature
125 °C
125 °C
125 °C
Min Operating Temperature
-40 °C
-40 °C
Case/Package
TO-220-3
TO-220-3
Mount
Through Hole
Through Hole
Forward Voltage
Peak Non-Repetitive Surge Current
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.30.00.80
Introduction Date2015-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
60mA 32mA 650V 1 unidirectional thyristor TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS
Scr Thyristor, 20A, 800V, To-220Ab; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:800V; Gate Trigger Current Max, Igt:32Ma; Current It Av:13A; On State Rms Current It(Rms):20A; Thyristor Case Style:To-220Ab; No. Of Pins:3Pins; Peak Non Reprohs Compliant: Yes |Ween Semiconductors BT152-600R,127