WeEn Semiconductors BT137-600,127
4 Quadrant Logic Level TRIAC, 600V V(DRM), 8A I(T)RMS, TO-220AB
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet14ページ11年前
TME
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+89.01%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
59,419
Authorized Distributors
6
RMS Current (Irms)
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
600 V
600 V
600 V
Max Operating Temperature
125 °C
125 °C
125 °C
Min Operating Temperature
Hold Current
Leakage Current
Case/Package
Mount
Max RMS Current
Element Configuration
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
BT137 Series 600 V 8 A Triac Thyristor - TO-220AB-3
TRIAC Diode 600V 8A(RMS) 71A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
Triac, 8A, 600V, To-220Ab; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:600V; On State Rms Current It(Rms):8A; Triac Case Style:To-220Ab; Gate Trigger Current Max (Qi), Igt:70Ma; Gate Trigger Voltage Max Vgt:1V; Peak Gate Power:5W; Peak Rohs Compliant: Yes |Ween Semiconductors BT137-600,127