WeEn Semiconductors BT136X-800,127
4 Quadrant Logic Level TRIAC, 800V V(DRM), 4A I(T)RMS, TO-220AB
IHS
Datasheet14ページ11年前
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-100%
代替部品
Price @ 1000
Stock
6,000
Authorized Distributors
2
RMS Current (Irms)
6 A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
800 V
800 V
Max Operating Temperature
125 °C
150 °C
Min Operating Temperature
-40 °C
Hold Current
40 mA
Leakage Current
Case/Package
TO-220-3
Mount
Through Hole
Max RMS Current
6 A
Element Configuration
Single
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
Thyristor TRIAC 800V 27A 3-Pin(3+Tab) TO-220F Rail
TRIAC 800V 4A TO220-3
TRIAC 800V 4A TO220F
SOT-186A TRIACs ROHS
4A, TO-220F, 800V