Walsin Technologies WR12X4872FTL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 48.7kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet9ページ2年前
ODG (Origin Data Global)
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
50
Authorized Distributors
1
Resistance
48.7 kΩ
48.7 kΩ
48.7 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 48700ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES 48.7K OHM 1% 1/4W 1206
1206 48K7 1% Resistor