Walsin Technologies WR08X824 JTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 820000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet10ページ8年前
element14 APAC
代替部品
Price @ 1000
Stock
174
Authorized Distributors
2
Resistance
820 kΩ
820 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
説明
RES 820K OHM 5% 1/8W 0805
0805 820K 5% Resistor
电阻, 820K, 5%, 0.125W, 0805, 厚膜;
820000¦¸ ¡À5% 1/8W 0805
RES, 820K, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 820kohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)