Walsin Technologies WR08X750JTR
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 75ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet8ページ11年前
代替部品
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Resistance
75 Ω
75 Ω
75 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2011-05-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
0805 75R 5% Resistor
RES 75 OHM 5% 0805