Walsin Technologies WR08X4873FTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 487kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet9ページ2年前
ODG (Origin Data Global)
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
10,300
Authorized Distributors
1
Resistance
487 kΩ
487 kΩ
487 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 487000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 487K OHM 1% 1/8W 0805
0805 487K 1% Resistor
487000¦¸ ¡À1% 1/8W 0805