Walsin Technologies WR08X4871FTL
Res Thick Film 0805 4.87K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
IHS
Datasheet9ページ2年前
ODG (Origin Data Global)
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
10,242
Authorized Distributors
1
Resistance
4.87 kΩ
4.87 kΩ
4.87 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
説明
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 4.87kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 4870ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
FIXED RESISTOR Molded Chip Resistor 1% 100ppm/C 4.87kOhm 125mW