Walsin Technologies WR08X470 JTL
RESISTOR, 0.125 W, 5 %, 200 ppm, 47 ohm, SURFACE MOUNT, 0805
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet10ページ10年前
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-25.52%
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Resistance
47 Ω
47 Ω
47 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 47Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805JR-0747RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 47Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 47 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Res Thick Film 0805 47 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0805JR-0747RL
Res Thick Film 0805 47 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 47ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES, 47R, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM
RES, 47R, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 47ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)