Walsin Technologies WR08X361 JTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 360Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet10ページ10年前
Datasheet10ページ8年前
代替部品
Price @ 1000
Stock
5,554
Authorized Distributors
1
Resistance
360 Ω
360 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
KOA SpeerCN1J4KTTD331J
Res Thick Film Array 330 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 360 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 330 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 332 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 390 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ8ENF3320V
Res Thick Film 1206 332 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
Res Thick Film 0805 360 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 360ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Resistor 0805 360Ω ±5% 1/8W ±100ppm/℃
RES, 360R, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 360ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)