Walsin Technologies WR08X1800FTL
Res Thick Film 0805 180 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
IHS
Datasheet9ページ2年前
ODG (Origin Data Global)
element14 APAC
TME
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
20,363
Authorized Distributors
2
Resistance
180 Ω
180 Ω
180 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 180ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Surface Mount Chip Resistor, Wr08 Series, 180 Ohm, 125 Mw, 1%, 150 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN WR08X1800FTL
FIXED RESISTOR Molded Chip Resistor 1% 100ppm/C 180Ohm 125mW
RES, 180R, 1%, 150V, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 180ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)