Walsin Technologies WR06X473 JTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 47kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet9ページ2年前
Farnell
element14 APAC
TME
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
47 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Metal Oxide
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
説明
Res Thick Film 0603 47K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
WR06 Series 47 KOhm ±5% 1/10 W 0603 SMT Thick Film Chip Resistor
THICK FILM GENERAL PURPOSE CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 47000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
FIXED RESISTOR Molded Chip Resistor 5% 100ppm/C 47kOhm 100mW
RES, 47K, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 47kohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)