Walsin Technologies WR06X242 JTL
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 2.4kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Datasheet10ページ8年前
Datasheet9ページ14年前
代替部品
Price @ 1000
Stock
52,640
Authorized Distributors
1
Resistance
2.4 kΩ
2.4 kΩ
2.4 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 2400ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
WR06 Series 0603 2.4 kO ±5% 0.125 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RES 2.4K OHM 5% 1/10W 0603
0603 2K4 5% Resistor