Walsin Technologies WR06X1800FTL
Res Thick Film 0603 180 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
IHS
Datasheet9ページ2年前
Newark
element14 APAC
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.24%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Resistance
180 Ω
180 Ω
180 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Metal Oxide, Thick Film
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
説明
Walsin WR06X1800FTL SMD Resistor 0603 size 180 Ohm 1% tolerance
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 180ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Surface Mount Chip Resistor, Wr06 Series, 180 Ohm, 100 Mw, 1%, 75 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN WR06X1800FTL
FIXED RESISTOR Chip Resistor 1% 100ppm/C 180Ohm 100mW
RES, 180R, 1%, 75V, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 180ohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)