Walsin Technologies WR04X4871FTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 4.87kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet9ページ2年前
ODG (Origin Data Global)
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Resistance
4.87 kΩ
4.87 kΩ
4.87 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
説明
Res Thick Film 0402 4.87K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 4870ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
WR04 Series 0402 0.063 W 4.87 kOhm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor