Walsin Technologies WR04X200 JTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 20Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.13%
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Resistance
20 Ω
20 Ω
20 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
説明
Res Thick Film 0402 20 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 20ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 20R 5% Resistor
20¦¸ ¡À5% 1/16W 0402