Walsin Technologies WR04X105 JTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 1MΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
在庫履歴
3か月間の傾向:
+369%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
1 MΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
説明
RES 1M OHM 5% 1/16W 0402 / 1 MOhms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
SMT Thick Film Chip Resistor 0402 Case 1M Ohm 5%
Res, 1M, 5%, 0.063W, Thick Film, 0402 Rohs Compliant: Yes |WALSIN WR04X105 JTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 1e+06ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
FIXED RESISTOR 0402 Chip Resistor 5% 100ppm/C 1MOhm 62.5mW