Walsin Technologies MT21B103K500CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet27ページ3年前
TECHDesign
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-56.76%
代替部品
Price @ 1000
Stock
17,280
Authorized Distributors
5
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
800 µm
780 µm
780 µm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
説明
Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 10% SMD 0805 125C Automotive
Cap, 0.01Uf, 50V, Mlcc, 0805 Rohs Compliant: Yes |WALSIN MT21B103K500CT
0805 MLCC X7R 0.01 uF +/- 10% 50 V TR MT