Walsin Technologies 1210X106K160CT
16V 10uF X5R ±10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
IHS
Datasheet21ページ2年前
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+69.72%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
19,883
Authorized Distributors
5
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
2 mm
2 mm
2 mm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
説明
1210 10 uF 16 V ±10% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 10uF, Surface Mount, 1210
Multilayer Ceramic Capacitor, 10 F, 10%, X5R, 16 V, 1210 [3225 Metric] Rohs Compliant: Yes |Walsin 1210X106K160CT