Walsin Technologies 0603X105K500CT
50V 1uF X5R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
IHS
Datasheet21ページ2年前
Future Electronics
TECHDesign
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
+19.30%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-07-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
説明
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0603
Cap, 1Uf, 50V, Mlcc, 0603 Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603X105K500CT
Cap Ceramic 1uF 50V X5R 10% Pad SMD 0603 85C T/R
Ceramic Capacitors; 0603X105K500CT; WALSIN; 0603; 1 µF; 50 V; X5R
Chip Capacitor (MLCC) 0603 1µF ±10% 50V X5R