Walsin Technologies 0603B184K250CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.18uF, Surface Mount, 0603
IHS
Datasheet21ページ2年前
element14 APAC
3か月間の傾向:
-0.05%
Stock
62,918
Authorized Distributors
6
Capacitance
180 nF
180 nF
180 nF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2010-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
説明
Cap Ceramic 0.18uF 25V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
0603 MLCC X7R 0.18 uF +/- 10% 25 V TR GP
Cap, 0.18Μf, 25V, 10%, X7R, 0603, Reel; Capacitance:0.18Μf; Voltage Rating:25V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B184K250CT