Walsin Technologies 0603B153K250CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.015uF, Surface Mount, 0603
IHS
Datasheet21ページ2年前
Future Electronics
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
Authorized Distributors
5
Capacitance
15 nF
15 nF
15 nF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
説明
Cap Ceramic 0.015uF 25V X7R 10% SMD 0603 125C Paper T/R
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.015uF +-10% 25V
0603 MLCC X7R 0.015 uF+/- 10% 25 V T&R