Walsin Technologies 0402N271J500CT
50V 270pF NP0 ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
IHS
Datasheet21ページ2年前
TME
element14 APAC
3か月間の傾向:
+788%
Authorized Distributors
6
Capacitance
270 pF
270 pF
270 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
TAIYO YUDENUMK105CG271JV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (Temperature compensating type), 50V, 270 pF, 0402, C0G/CG, RoHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 270pF 5% C0G 50V 0402 Paper T/R
0402 270 pF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 270pF C0G 卤5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
説明
CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 0402 / 270 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 270pF ±5% C0G NP0
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00027uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 270pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125C T/R
Chip Capacitor (MLCC) 0402 270pF ±5% 50V C0G(NP0)
Cap, 270Pf, 50V, 5%, C0G, 0402, Reel; Capacitance:270Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Temperaturerohs Compliant: Yes |WALSIN 0402N271J500CT