Walsin Technologies 0402B473K100CT
10V 47nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
IHS
Datasheet21ページ2年前
TME
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-84.31%
Capacitance
47 nF
47 nF
47 nF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
0402 47 nF 10 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL05B473KP5NNNC
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Surface Mount, 1005M/0402
Samsung Electro-MechanicsCL05B473KO5NNNC
16V 47nF X7R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
説明
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Surface Mount, 0402
CAP CER 0.047UF 10V X7R 0402 / 0.047 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 10V 0.047muF ±10% X7R
0402 MLCC X7R 0.047 uF+/- 10% 10 V T&R
Cap, 0.047Μf, 10V, 10%, X7R, 0402, Reel; Capacitance:47000Pf; Voltage Rating:10V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Temperaturerohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B473K100CT