Walsin Technologies 0402B393K250CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.039uF, Surface Mount, 0402
IHS
Datasheet21ページ2年前
TECHDesign
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.56%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
39 nF
39 nF
39 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
500 µm
500 µm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
説明
Cap Ceramic 0.039uF 25V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R
Cap, 0.039Uf, 25V, Mlcc, 0402 Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B393K250CT
0402 MLCC X7R 0.039 uF +/-10% 25V TR GP