Vishay WYO252MCMCF0KR
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -56/+22% TC, 0.0025uF, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ4年前
Newark
代替部品
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
2.5 nF
2.5 nF
2.5 nF
Dielectric
Y5U
Y5U
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
440 V
440 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
9 mm
9 mm
9 mm
説明
CAPACITOR CERAMIC 2500PF 250V, K4000, 20%, RAD
WYO X440Y250VAC 2500pF ±20% Y5U BULK E3
CAP CER 2500PF 440VAC Y5U RADIAL
2500PF SAFETY X1/Y2 20%7.5MMLS